Δεκ 282014

ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ !!!!

Την Παρασκευή  28 Νοεμβρίου 2014 τα δύο τμήματα της  έκτης  πήγαμε εκδρομή στην ανταλλακτική βιβλιοθήκη, που βρισκόταν μπροστά από την Αντιπεριφέρεια Χανίων, σκοπός μας ήταν να την ενισχύσουμε με πολλά και σε καλή κατάσταση παιδικά βιβλία. Η βιβλιοθήκη λειτουργεί με πρωτοβουλία της ΔΕΔΙΣΑ είκοσι τέσσερις ώρες το εικοσιτετράωρο και χωρίς καμία επίβλεψη mfc140.dll 다운로드. Τα βιβλία που ξεπερνούσαν τα 30 συνοδεύτηκαν με σχετικά τετράστιχα από τους μαθητές που είχαν βάλει πάνω τους με αυτοκόλλητα.

Απ? το βιβλίο πιο αγαθό, ένα είναι μονάχα,
η παιδική σου η ψυχή πού  θα ?θελα και νάχα Windows 7 mtp usb device drivered.

Ό,τι ώρα εσύ επιθυμείς δανείζεσαι βιβλία,
περνάς και παίρνεις ότι θες και δεν πληρώνεις μία.

Τον Χριστοδούλου έχει εδώ, τη Δέλτα, τη Ρουσάκη
Ψαραύτη που είναι ξακουστή και τη γνωστή Μουντάκη 쇼미더머니777 4화 다운로드.

Όπως το αίμα δίνουμε, έτσι και τα βιβλία,                                                                                                                                                                                            εθελοντές γινόμαστε με ήθος και αξία !!!

Βιβλία που συγγράψανε η Ζέη κι η Ρουσάκη                                                                                                                                                                                   θα βρείτε ν 표적지 다운로드? απολαύσετε τη ντόπια τη Μουντάκη!!!

Αν θέλεις φωτογράφιση καν? τηνε με τη μία                                                                                                                                                                                    το shelfieείναι όμορφο μπροστά από τα βιβλία !! 중앙성가 다운로드!

Φίλοι μου η ανταλλακτική δεν είναι συνεργείο ,                                                                                                                                                                             θα βρεις της γνώσης τη χαρά που δίνει το βιβλίο !!!

Μύθοι , γιορτές και όνειρα , δάκρυ, χαρά, φιλία
εικόνες και αισθήματα  υπάρχουν στα βιβλία world history horizontally.

Έπειτα από όλα αυτά οι δάσκαλοί μας μάς πήγαν στα  Δικαστήρια, ένα μεγάλο κτίριο με πολλές αίθουσες για δίκες. Άλλες για τον στρατό, άλλες για μικρές υποθέσεις και άλλες για μεγάλες. Μπήκαμε μέσα στο Δικαστήριο, αφού πρώτα ρωτήσαμε τον αστυνομικό, αυτός μας έδειξε μια αίθουσα άδεια, όπου εκεί δικάζανε μικρές υποθέσεις 우편번호 sql 다운로드. Στην αίθουσα είδαμε μία τεράστια καρέκλα. Ο Κύριος  μάς είπε  ότι εκεί κάθεται ο δικαστής, δίπλα του ο εισαγγελέας και παραδίπλα οι άλλοι δικηγόροι. Στα έδρανα κάθονταν οι μάρτυρες, οι δικηγόροι και οι κατηγορούμενοι, πίσω από την καρέκλα του δικαστή  υπήρχε μια εικόνα του Χριστού Download the above sports. Πάνω σε ένα ξύλο ήταν τοποθετημένη μία  Αγία Γραφή όπου εκεί ορκίζονται οι κατηγορούμενοι και οι μάρτυρες. Μετά κάθισαν κάποια παιδιά στις πάνω θέσεις, δηλαδή στου δικαστή και των άλλων και προσποιήθηκαν ότι κάνανε μία αληθινή δίκη 중한사전 다운로드. Έπειτα από πολλή ώρα φύγαμε και παίρνοντας την οδό Σφακιανάκη πήγαμε στο Δημοτικό κήπο.

Αρχικά εκεί παίξαμε στην παιδική χαρά και μετά από λίγο πήγαμε στην παιδική βιβλιοθήκη του Κήπου Download Cheese in the Trap 10. Βγάλαμε καρτέλες δανεισμού, παίξαμε επιτραπέζια και δανειστήκαμε βιβλία.

Ήταν μία εποικοδομητική  και όμορφη εκδρομή όπου όλοι καταλάβαμε και νιώσαμε ότι οι χώροι του βιβλίου είναι διασκεδαστικοί και ευχάριστοι και όποιος ασχολείται με τα βιβλία μόνο κερδισμένος μπορεί να είναι.

Η δράση μας στα Χανιώτικα Νέα

Posted by on 28 Δεκεμβρίου 2014