Οκτ 132014

Ένα Μουσείο που αξίζει να επισκεφτείς.

Τη διαδικασία της εκτύπωσης, της στοιχειοθεσίας και την εξέλιξη της τυπογραφίας στο πέρασμα του χρόνου είχαν την ευκαιρία να δουν από κοντά οι μαθητές της Δ΄τάξης του  σχολείου μας που επισκέφτηκαν το Μουσείο Τυπογραφίας των «Χανιώτικων Νέων» στο Βιοτεχνικό Πάρκο Download 680 episodes of one piece.

Οι μικροί μαθητές εντυπωσιάστηκαν από τα περίτεχνα τυπογραφικά πιεστήρια και τα μηχανήματα, τα εργαλεία και αντικείμενα που παρουσιάζουν την τέχνη της τυπογραφίας από τη γέννησή της την εποχή του Γουτεμβέργιου μέχρι τις μέρες μας 우분투 jdk 다운로드.

Την ιστορία και τη χρήση των παλιών μηχανημάτων παρουσίασαν στους μικρούς μαθητές η διευθύντρια των Χανιώτικων Νέων κ 팬데믹 다운로드. Κουμή και ο παλιός τυπογράφος κ. Γιώργος Μαρουλοσηφάκης, ο οποίος έδωσε και την ευκαιρία στους μαθητές μας να τυπώσουν στα παλιά τυπογραφικά πιεστήρια gp pro ex 4.0.

Posted by on 13 Οκτωβρίου 2014