Απρ 262014

πρόγραμμα μουσικών εκδηλώσεων άνοιξη 2014

• Τετάρτη, 02 Απριλίου 2014

Με την ευκαιρία της  συμπλήρωσης  δέκα χρόνων (2004-2014) λειτουργίας και πολιτιστικής δημιουργίας του Ωδείου «Ιωάννης Μανιουδάκης» ανακοινώνεται το πρόγραμμα των παρακάτω μουσικών εκδηλώσεων. (Είσοδος ελεύθερη).

1. Σάββατο 22 Μαρτίου, ώρα 14.30-16.00 ( αίθουσα εκδηλώσεων του ωδείου). «Εισαγωγή στη χρήση και την πρακτική επεξεργασία του μουσικού προγράμματος Sibelius». Εισηγήτρια: Βολακάκη Βέρα,  καθηγήτρια θεωρητικών και μουσικής προπαιδείας. Οργάνωση: Ωδείο Ιωάννης Μανιουδάκης Download Chungbuk Communication Messenger.

2. Σάββατο 5 Απριλίου, ώρα 19.30 (αίθουσα εκδηλώσεων του ωδείου).«Μουσική παρουσίαση της σχολής Πιάνου»  τάξη Νίκου Κατσανεβάκη. Οργάνωση: Ωδείο Ιωάννης Μανιουδάκης.

3. Σάββατο 12 Απριλίου, ώρα 19.30 ( Θεατρικός Σταθμός Ηρακλείου)«Παραδοσιακά τραγούδια» από την παραδοσιακή χορωδία και ορχήστρα του ωδείου. Δνση: Ιωάννης Καστρινάκης. Οργάνωση: Δήμος Ηρακλείου.

4. Σάββατο 12 Απριλίου, ώρα 20.30 (αίθουσα εκδηλώσεων Δ Total Dream ova. Βλησίδης)«Βραδιά Rock Live» από την ορχήστρα σύγχρονης και μοντέρνας μουσικής του ωδείου. Συμμετέχουν  οι σχολές Ηλεκτρικής Κιθάρας  Κρουστών και Φωνητικών. Υπεύθυνος:  Σπύρος  Σοφιανός  καθηγητής του τμήματος Ηλεκτρικής Κιθάρας . Οργάνωση:  Η εκδήλωση πραγματοποιείται στο πλαίσιο της «Άνοιξης Καλλιτεχνικής Δημιουργίας 2014» που διοργανώνει η ΚΕΠΠΕΔΗΧ 임진왜란 1592 다운로드? ΚΑΜ σε συνεργασία με τις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Νομού Χανίων, το Πολυτεχνείο Κρήτης, το ΤΕΙ Κρήτης και Φορείς Πολιτισμού -Ωδείο Ιωάννης Μανιουδάκης.

5. Σάββατο 26 Απριλίου, ώρα 12.00 (στον χώρο του ΚΔΑΠ, Επισκ. Νικηφόρου 31 όπισθεν Βενιζ. Ωδείου). «Γνωριμία με τα μουσικά όργανα» παρουσίαση και συναυλία της σχολής Σαξοφώνου , τάξη : Χαράς Λαρεντζάκη Download cursive in English. Οργάνωση: Δήμος Χανίων ? Δ.Ο.ΚΟΙ.Π.Π. ? Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών Παλιάς Πόλης(ΚΔΑΠ)

6. Τρίτη 29 Απριλίου, ώρα 20.30 (αίθουσα εκδηλώσεων Κ.Α.Μ)  «Βραδιά Κλασσικής Μουσικής» Συμμετέχουν οι καθηγητές του ωδείου Ν. Κατσανεβάκης, Τ. Στυλιανουδάκη, Αλκ. Μαλεκάκη-φιλική συμμετοχή- (πιάνο), Α. Έντμοντ, (βιολί) Μ Good memory download. Στέφαν (φλάουτο), Χρ. Παπαδόπουλος (Κιθάρα).«Ιστορική αναφορά των έργων» από τον καλ/κό δντή του ωδείου Ιωάννη Καστρινάκη. Οργάνωση: Η εκδήλωση γίνεται στο πλαίσιο της «Άνοιξης Καλλιτεχνικής Δημιουργίας 2014» που διοργανώνει η ΚΕΠΠΕΔΗΧ ? ΚΑΜ σε συνεργασία με τις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Νομού Χανίων, το Πολυτεχνείο Κρήτης, το ΤΕΙ Κρήτης και Φορείς Πολιτισμού 다음 웹툰 다운로드? Ωδείο Ιωάννης Μανιουδάκης.

7. Σάββατο 3 Μαΐου, ώρα 18.00  ( αίθουσα εκδηλώσεων του ωδείου).«Μουσική παρουσίαση των τμημάτων Λαϊκών και Παραδοσιακών οργάνων σχολής Μπουζουκιού  και Λύρας». Τάξη: Γιάννη Μελαμπιανάκη και Μανώλη Κατσιγιαννάκη. Οργάνωση: Ωδείο Ιωάννης Μανιουδάκης modernizr 다운로드.

8. Κυριακή 4 Μαΐου, ώρα 12.30  (αίθουσα εκδηλώσεων  του ωδείου).«Μουσική παρουσίαση της σχολής Κλασικής Κιθάρας». Τάξη: Χρήστου Παπαδόπουλου και Νίκου Πλανά. Οργάνωση: Ωδείο Ιωάννης Μανιουδάκης. Οργάνωση: Ωδείο Ιωάννης Μανιουδάκης.

9. Κυρακή 11 Μαίου, ώρα 12.00 (αίθουσα εκδηλώσεων  του ωδείου) 샤오미 eu롬 다운로드.«Γνωριμία με τα παραδοσιακά κρουστά» Πρακτική προσέγγιση στα παραδοσιακά κρουστά (Μπεντίρ-τουμπελέκι-νταουλάκι, τουμπί). Παρουσίαση: Ευάγγελος Πάνου, καθηγητής παραδοσιακών κρουστών του ωδείου. Οργάνωση: Ωδείο Ιωάννης Μανιουδάκης.

10. Τρίτη 13 Μάιου , ώρα 21.00 (αίθουσα εκδηλώσεων  του ωδείου).«Μουσική  παρουσίαση της σχολής Πρακτικής  Κιθάρας» 2010년 달력. Τάξη Νίκου Παπακαστρίσιου  και Δημήτρη Κολλίντζα. Οργάνωση: Ωδείο Ιωάννης Μανιουδάκης.

11.Τετάρτη 14 Μαίου, ώρα 19.00 (Κωνσταντινουπολειάδα, Ν. Χώρας) «Γνωρίζω τις Βυζαντινές Εικόνες» project της Δι τάξης του 1ουΔ.Σ. Χανίων. Συμμετέχει ο Βυζαντινός Χορός Χανίων με «Αναστάσιμους Εκκλησιαστικούς Ύμνους» Download the baseball game. Δνση: Ιωάννης Καστρινάκης. Οργάνωση: Το τμήμα του Δ1 του 1ου Δ.Σ. Χανίων

12.Τρίτη 27 Μάιου , ώρα 21.00 ( αίθουσα εκδηλώσεων του ωδείου).« Το νέο μουσικό σημειογραφικό σύστημα – ιστορική  αναφορά  για τα 200 χρόνια συνεχούς χρήσης και διαχρονικής ύπαρξης, 1814?2014». Εισηγητής: Ιωάννης Καστρινάκης Καλ/κός δντής του ωδείου. Η εκδήλωση θα πλαισιωθεί με την «μουσική παρουσίαση των σπουδαστών της σχολής Βυζαντινής Μουσικής» . Τάξη: Ιωάννη Καστρινάκη   και Δημήτρη Κολλίντζα . Οργάνωση: Ωδείο Ιωάννης Μανιουδάκης.

Posted by on 26 Απριλίου 2014