Μαΐ 092012

Τη Δευτέρα 2 Απριλίου 2012, στα πλαίσια της Παγκόσμιας ημέρας παιδικού Βιβλίου, το σχολείο μας διοργάνωσε δράσεις υπέρ της φιλαναγνωσίας και του καλού παιδικού βιβλίου dubbing of the theater version.

Συγκεκριμένα στο 2ο δίωρο ακούσαμε λίγα λόγια για την Ημέρα και τη μαγεία των βιβλίων pills for public use. Παρακολουθήσαμε σχετική ταινία μικρού μήκους (animation κόμικ)

και δραματοποίησαν βιβλίο για μικρά παιδιά, οι μαθητές του Τμήματος Ένταξης 윈도우 7 순정 다운로드. Στο τέλος παίξαμε, συμμετέχοντας στο διαγωνισμό με τίτλους βιβλίων της βιβλιοθήκης μας, κερδίζοντας πλούσια δώρα!! Download Cumoney!

Πιο συγκεκριμένα, έφτιαξαν οι μαθητές με τη φαντασία τους μια ιστορία μέχρι 150 λέξεις (Γ΄,Δ΄,Ε΄,ΣΤ΄) και 100 λέξεις (Α΄,Β΄) όπου χρησιμοποίησαν και τους 10 τίτλους βιβλίων (Γ΄,Δ΄,Ε΄,ΣΤ΄) και τους 8 τίτλους (Α΄,Β΄) αντίστοιχα color picker 다운로드. ΠΡΟΣΟΧΗ!!!! Απαραίτητο ήταν οι ιστορίες να έχουν λογική σειρά και ο κάθε μαθητής  μπορούσε να χρησιμοποιεί τους τίτλους με όποια σειρά ήθελε windows 10 icon. Οι εργασίες για 2 εβδομάδες έμπαιναν σε κουτιά που αντιστοιχούσαν στις τάξεις και βρίσκονταν στη βιβλιοθήκη και κάθε μαθητής είχε σημειώσει τον τίτλο της ιστορίας του, τ’ όνομά του και το τμήμα του 국민 체조 다운로드. Οι 3 πιο ενδιαφέρουσες ιστορίες κέρδισαν ξεχωριστά δώρα.

Ιστορίες με τίτλους βιβλίων

Τάξεις Α΄και Β΄

*Λουπάση Ελένη

*Κίντριλη Γεωργία